HGS CEZALARINA, AVRASYA TÜNELİ İHLALLİ GEÇİŞ CEZALARINA KARŞI İTİRAZ

 

HGS CEZALARINA, AVRASYA TÜNELİ İHLALLİ GEÇİŞ CEZALARINA KARŞI  İTİRAZ, CEZALARIN  İPTALİ, DAVA SÜRECİ, YAPILMASI GEREKENLER


Otoyol, Köprü ve Avrasya Tüneli geçiş ihlalleri  vatandaşlarımızı tekrar mağdur etmeye başladı. Bu defa Avrasya Tüneli İşletmeleri ve Otoyol Yatırım ve İşletmeleri  İhlalli Geçiş İhtarnamesi  göndermeye başladı. Gelen ceza ihtarnamelerinde 15 gün içinde ödeme yapılması talep edilmektedir.  Aksi halde cezaların tahsili için muhataplar  hakkında icra takibi ve haciz işlemlerini başlatılacağı bildirilmektedir. Bu durumda; 10 katı cezanın yanında, ayrıca icra vekalet ücreti, icra tahsil harçları ve icra takip masrafları vatandaşın sırtına yük olarak bindirilmektedir.


Boğaziçi Avukatlık Büromuz HGS Sisteminin kurulmasından itibaren, meydana gelen hukuki sorunların çözümü noktasında derin deneyim, bilgi birikimi ve tecrübeye sahiptir.

HGS cezalarının; kuruluşundan itibaren sistemsel alt yapı eksikliği, zamanında bilgilendirilmeme ve sistem hatası nedeniyle hgs hesabından cezalı ücret tahsil edilerek, hgs bakiyesinin eksiye düşürüldüğü bu şekilde vatandaşların ve şirketlerin mağdur edildiği bilinmektedir.


Vatandaşlarımızın ve şirketlerinin mağduriyetini yakından görüp, onlarla birlikte hukuk mücadelesi veren Boğaziçi Avukatlık Bürosu olarak   Hgs ve diğer geçiş ihlali  sorunlarının çözümü noktasında büromuzca rapor hazırlanıp, gerekli çalışmaların yapılması için ilgili kamu makamlarına gönderilmiştir.


Netice olarak, hgs ve diğer geçiş ihlallerinden kaynaklanan sorunlar  halen devam edegelmektedir.

 

Boğaziçi Avukatlık Bürosu olarak  hukuksuzluklar ile mücadelemiz her daim devam edecektir.